Święto przeniesienia relikwii św. Mikołaja w Białymstoku

22 maja w dniu święta przeniesienia relikwii św. Mikołaj Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari, będącego świętem białostockiej katedry, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jakub, Arcybiskup Białostocki i Gdański przewodniczył św. Liturgii i całonocnemu czuwaniu. W świątecznych uroczystościach uczestniczyli także Ich Ekscelencje biskupi: łódzki i poznański Atanazy oraz supraski Andrzej.

Wizyta Biskupa Atanazego w Toruniu i Grudziądzu

19 maja 2019 roku w parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Toruniu wizytę duszpasterską złożył Jego Ekscelencja Biskup Łódzki i Poznański Atanazy.

Zakopane – od czerwca stałe nabożeństwa prawosławne

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego, od czerwca prawosławne nabożeństwa na stałe zagoszczą w zimowej stolicy Polski.

Koncert muzyki cerkiewnej w łódzkiej katedrze

11 kwietnia 2019 roku w cerkwi pw. św. Olgi w Łodzi odbyło się wspaniałe wydarzenie – koncert muzyki cerkiewnej.

Wielkanoc w diecezji łódzko-poznańskiej

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć ze święta Paschy Chrystusowej. Zamieszczona galeria zawiera materiał zdjęciowy z przeżywania świąt Wielkiejnocy w parafiach diecezji łódzko-poznańskiej.

Wielkanoc w łódzkiej katedrze

Zmartwychwstania dzień! Rozjaśnijmy twarze w radości! Obejmijmy jeden drugiego! Powiedzmy, bracia, do nienawidzących nas: „Darujmy wszystko w Zmartwychwstaniu!” I tak zawołajmy: „Chrystus powstał z martwych, śmiercią podeptał śmierć, i będącym w grobach życie dał”.

Wielki Tydzień w Łodzi

Zbliżamy się już ku końcowi Wielkiego Tygodnia. Pragniemy przedstawić krótką fotorelację z nabożeństw jakie miały miejsce w tym tygodniu w katedralnej cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi.

Niedziela Palmowa w łódzkiej parafii

Święto Wjazdu Jezusa do Jerozolimy jest jednym z dwunastu wielkich świąt w kalendarzu liturgicznym Cerkwi. Święto to należy do grona świąt ruchomych, obchodzone jest na tydzień przed świętem Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Diecezjalne rekolekcje duchowieństwa

W dniach 10- 11 kwietnia 2019 roku w katedrze p.w. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi z błogosławieństwa Jego Ekscelencji biskupa Atanazego ordynariusza diecezji łódzko-poznańskiej odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa.

Święto Zwiastowania Bogarodzicy

W dniach 6-7 kwietnia 2019 roku prawosławna parafia pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Krakowie gościła swojego Ordynariusza, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego.