Duszpasterstwo Akademickie (1)

W ramach duszpasterstwa akademickiego, duchowni prawosławnej parafii pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi organizują regularnie spotkania z młodzieżą. Na tych spotkaniach omawiane i dyskutowane są konkretne wątki tematyczne, wybierane przez samych studentów lub zaproponowane przez osobę prowadzącą. Co ciekawe, w spotkaniach z prawosławną młodzieżą studiującą w Łodzi, biorą  udział także miejscowi parafianie w mocno zróżnicowanym wieku. Dzieje się tak dlatego, że problematyka teologiczna i eklezjologiczna spotkań często jest aktualna dla każdego, kto szuka odpowiedzi na różne pytania natury duchowej, a wynikające z funkcjonowania chrześcijanina we współczesnym świecie.

W roku akademickim 2018/2019 za duszpasterstwo akademickie odpowiada ks. Aleksy Kucy, wikariusz parafii pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). W przypadku pytań dotyczących terminarza spotkań prosimy o kontakt z tym duchownym.