Rumunia: Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży

Waleria Povaliy wrzesień 12, 2018

W dniach 6-9 września 2018 roku w Rumunii odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Prawosławnej – ITO, które było organizowane przez Patriarchat Rumuński. Naszą Cerkiew reprezentowali: Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, Biskup Łódzki i Poznański; ks. Jarosław Jaszczuk oraz młodzież Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

W dniach 6-9 września 2018 roku w Rumunii odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Prawosławnej – ITO, które organizowane było przez Patriarchat Rumuński. W tym roku spotkanie odbyło się w Sibiu pod mottem „Jedność. Wiara. Naród”. Naszą Cerkiew reprezentowali: Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, Biskup Łódzki i Poznański; ks. Jarosław Jaszczuk oraz młodzież Diecezji Łódzko-Poznańskiej: Włodzimierz Juchimuk i Waleria Povaliy.

Na spotkanie przybyło ponad 3 000 młodych ludzi z całego świata. W trakcie zjazdu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem duchowym Rumunii poprzez wspólne modlitwy, uczestnictwo w św. Liturgiach oraz zwiedzanie soboru św. Trójcy i innych cerkwi, a także zapoznać się z dziedzictwem kulturowym Rumunii. Organizowane były różne warsztaty, koncerty oraz zwiedzanie zabytków miasta Sibiu. Młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń, poglądów i nowych pomysłów podczas dyskusji grupowych, które były związane z tematem tegorocznego spotkania. Młodzież uczestniczyła w konferencji pod tytułem „Jedność. Wiara. Naród” oraz zaprezentowała swoje kraje podczas uroczystego marszu w mieście.

Zjazd ten był wspaniałą okazją integracji z przedstawicielami Cerkwi prawosławnej z różnych krajów, wymiany doświadczeń, zapoznania z kulturą oraz tradycjami Rumunii, a także aktywnego wypoczynku. Mamy nadzieję, że przedstawiciele naszej Cerkwi będą mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnych Międzynarodowych Spotkaniach Młodzieży Prawosławnej co pomoże utrzymać kontakt i dobre relacje z młodzieżą prawosławną z całego świata.

tekst i zdjęcia: Waleria Povaliy

Ostatnio zmieniany środa, 12 wrzesień 2018 07:55